TIKKURILA Finngard UNI primer 9l Farba gruntująca do elewacji

Kod produktu: 1593_2_20210713125239
Producent
Dostępność
duża ilość
Wysyłka w
5 dni
Dostawa
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
198,00 zł 198.00
ilość szt.
Zyskujesz 198 pkt [?] Program lojalnościowy

towar niedostępny

Opis

Produkt można barwić na wszystkie kolory ze wzornika 

 Facade Colour Card

 

Podana cena dotyczy produktu białego. 


Baza LAP

 

Produkt można barwić na wszystkie kolory ze wzornika   Facade Colour Card

 

Tikkurila Finngard Uni Primer

Kolor: Biała

Pojemność: 9l

Produkt można również barwić ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ w odcieniach z palety Tikkurila Facade 760.

Tikkurila FINNGARD UNI PRIMER Podkład 9l
  • ZALETY I WŁAŚCIWOŚCI

• Wzmacnia podłoże i poprawia przyczepność farby elewacyjnej.

• Dzięki możliwości podbarwienia, ujednolica kolor pomalowanej powierzchni.

• Zmniejsza zużycie farby nawierzchniowej.

• Posiada szerokie spektrum stosowania, na różne podłoża mineralne.

  • KOLORY

Farba w kolorze białym. Możliwość mieszania kolorów wg wzornika Tikkurila Facade 760.

Z uwagi na specyfikę produktu kolor gruntu może odbiegać od przedstawionego w palecie barw. Zaleca się wykonanie odpowiedniej próby kolorystycznej na powierzchni 1-2 m2.

  • STOPIEŃ POŁYSKU

Mat.

  • WYDAJNOŚĆ

6-8 m2/l przy jednokrotnym gruntowaniu, w zależności od chłonności i struktury podłoża, metody aplikacji oraz użytego narzędzia malarskiego. Wykonać próbę w celu określenia wydajności dla danego podłoża.

  • CZAS SCHNIĘCIA

(23° C I WILGOTNOŚCI 50 %)

W temp. +23 ±2°C, przy wilgotności względnej powietrza 50 ±5% powłoka schnie ok. 5 godzin.

Czasy schnięcia i ponownego malowania zależą od grubości warstwy, temperatury, wilgotności względnej.

Wodorozcieńczalna, akrylowa farba do gruntowania elewacji - wzmacnia strukturę podłoża, ogranicza i wyrównuje chłonność, ujednolica kolorystycznie, poprawia przyczepność farby elewacyjnej i izoluje powłokę nawierzchniową od wpływu czynników z podłoża.

ZALETY I WŁAŚCIWOŚCI

• Wzmacnia podłoże i poprawia przyczepność farby elewacyjnej.

• Dzięki możliwości podbarwienia, ujednolica kolor pomalowanej powierzchni.

• Zmniejsza zużycie farby nawierzchniowej.

• Posiada szerokie spektrum stosowania, na różne podłoża mineralne.

.

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ

Do stosowania na tradycyjnych wyprawach wapienno-cementowych i cementowych, cienkowarstwowych tynkach mineralno-polimerowych i akrylowych oraz podłożach betonowych. Może też służyć do renowacji powłok dyspersyjnych i mineralnych (silikatowych). Produkt nadaje się do stosowania wewnątrz budynku do pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi (np. garaże, piwnice, magazyny itp).

WARUNKI NAKŁADANIA

Pracować przy temp. powietrza i podłoża nie niższej niż +5°C i nie wyższej niż +25°C. Unikać bezpośredniego nasłonecznienia, wilgotności względnej powietrza >80%, deszczu

i mrozu. Chronić powłokę malarską przed deszczem min. przez 48 godzin – w optymalnych warunkach temperaturowo-wilgotnościowych temperatura +20°C, wilgotność względna powietrza poniżej 55%). Przedział ten w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza

i niższych temperaturach powietrza oraz podłoża może ulec wydłużeniu.

PRZYGOTOWANIE

Podłoże musi być nośne, suche i czyste. Wilgotność malowanego podłoża nie powinna przekraczać 4%. Produkt nadaje się do stosowania w postaci handlowej i przed użyciem wymaga jedynie dokładnego wymieszania. Nanieść jedną warstwę Tikkurila Finngard Uni Primer. W celu uniknięcia powstawania smug i przebarwień malować płaszczyznę w sposób ciągły. Przerwy technologiczne zaplanować na krawędziach ścian. Zapewnić wystarczającą ilość farby z jednej partii produkcyjnej. Farbę z różnych partii wymieszać przed użyciem. Nie nanosić na powłoki wapienne. Farbę elewacyjną nakładać nie wcześniej niż po 16 godzinach od gruntowania, ale nie później niż po 48 godzinach.

Powierzchnie surowe (wcześniej niemalowane)

Powierzchnie nowych tynków cementowo-wapiennych, cementowych i betonu sezonować min. 4 tygodnie. Usunąć luźne fragmenty podłoża, brud, tłuste plamy i wykwity solne. Skredowane podłoża usunąć (np. poprzez obróbkę strumieniowo-ścierną). Szkliste powierzchnie należy mechanicznie zmatowić. Usunąć algi, porosty i grzyby przy pomocy Biowash Cleaner lub Tikkurila Homeenpoistotabletti zgodnie z instrukcją ich stosowania. Zmyć elewację wodą pod wysokim ciśnieniem. Nierówności i spękania wyrównać zaprawą zbliżoną składem do pierwotnej.

Powierzchnie uprzednio malowane:

Usunąć luźne i odspojone fragmenty podłoża, łuszczące się powłoki malarskie, brud, tłuste plamy i wykwity solne. Trwale usunąć algi, porosty i grzyby przy pomocy Biowash Cleaner lub Tikkurila Homeenpoistotabletti zgodnie z instrukcją ich stosowania. Zmyć elewację wodą pod wysokim ciśnieniem. Skredowane podłoża usunąć (np. poprzez obróbkę strumieniowo-ścierną). Szkliste powierzchnie należy mechanicznie zmatowić. Nierówności i spękania wyrównać zaprawą zbliżoną składem do pierwotnej. Przy renowacji starych powłok należy wykonać wymalowanie próbne, które pozwoli ocenić przyczepność farby gruntującej do malowanego podłoża (np. metodą siatki nacięć) oraz pozwoli na ocena wyglądu i barwy powłoki. Pozytywny wynik decyduje o zastosowaniu produktu.

MALOWANIE

Stosować zestaw: farba do gruntowania oraz farba elewacyjna marki Tikkurila. Nie nanosić na powierzchnie poziome narażone na bezpośredni kontakt z czynnikami atmosferycznymi: deszcz, śnieg. Producent nie odpowiada za złą jakość wymalowań w przypadku nieprzestrzegania zaleceń.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl