SOPRO S-FLEX 201 C2 TE Wysokoelastyczny klej żelowy do płytek 22,5kg
Opis
SOPRO S-FLEX 201 C2 TE Wysokoelastyczny klej żelowy do płytek
Pojemność: 22,5kg
Wysokoelastyczna, cementowa, cienkowarstwowa zaprawa klejowa w technologii hydrożelowej do przyklejania i mocowania podłogowych i ściennych okładzin ceramicznych. Do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, obszarach wilgotnych i mokrych, salach operacyjnych, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz na zewnątrz, na balkonach, tarasach, schodach i elewacjach. Odpowiednio dobrane dodatki mineralne oraz hydrożel organiczny zastosowany w kleju S-Flex wpływają na podwyższoną retencję wody w zaprawie oraz optymalne warunki jej wiązania i twardnienia, zapewniając wysokie parametry techniczne kleju. Zastosowana nowoczesna technologia hydrożelowa wpływa również na zapewnienie bardzo dobrych parametrów roboczych. Klej ma plastyczną konsystencję, jest łatwy w aplikacji, zaprawa doskonale trzyma się pacy i łatwo się rozprowadza.
- C2: zwiększona przyczepność ≥ 1 N/mm²
- T: wysoka stabilność w pionie dzięki wzmocnieniu włóknami
- E: długi czas otwartego schnięcia ≥ 30 minut
- Wydajność: Ok. 1,2 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.
- Czas użycia: ok. 6 godzin
- Możliwość chodzenia / fugowania już po 24 godzinach.
- Bardzo dobra przyczepność kontaktowa.
- Dobre właściwości i parametry robocze.
- Podwyższona wydajność aż do 25% (W porównaniu z wybranymi, dostępnymi na rynku cienkowarstwowymi zaprawami klejowymi.)
- Do dużych formatów.
Zastosowanie
Cienkowarstwowa, wysokoelastyczna, cementowa zaprawa klejowa do przyklejania i mocowania glazury, odpornych na przebarwienia kamieni naturalnych, terakoty, płytek i płyt kamionkowych, gresowych, ceramicznych płyt i kształtek łamanych, płytek klinkierowych i podobnych materiałów okładzinowych. Do stosowania w zbiornikach wody użytkowej, basenach, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych (obciążonych ruchem pieszym), w obszarach wilgotnych i mokrych, pomieszczeniach mieszkalnych oraz na zewnątrz, na tarasach, balkonach i elewacjach.
Zalecane podłoża
Beton, beton lekki (sezonowany co najmniej 6 miesięcy), beton komórkowy (w pomieszczeniach), tynki cementowe i cementowo-wapienne, tynk gipsowy; mur o pełnych spoinach (nie stosować do muru mieszanego); suche ścienne płyty budowlane z gipsu, płyty gipsowo-kartonowe lub gipsowo-włóknowe; jastrychy cementowe i anhydrytowe; podłogi i ściany ogrzewane. Uszczelnienia zespolone wykonane z Sopro FDF 525, Sopro DSF® 423/523/RS 623, Sopro TDS 823 lub AEB® 640.
Proporcje mieszania
- Ok. 7,2 - 7,7 l wody: 22,5 kg suchej zaprawy Sopro S-FLEX
Grubość warstwy
- Do 10 mm
Czas dojrzewania
- 3 - 5 minut
Czas użycia
Ok. 6 godzin; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą.
Możliwość chodzenia/fugowania
Po ok. 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy; w podłożach i okładzinach należy zaprojektować i wykonać dylatacje. W zimnych porach roku w obszarach zewnętrznych zalecamy użycie szybkowiążących, cienkowarstwowych zapraw Sopro.
Możliwość obciążania
Po ok. 3 dniach; obiekty usługowe po ok. 28 dniach, pomieszczenia mokre o wysokim obciążeniu wodą po ok. 21 dniach, obszary podwodne po ok. 28 dniach, podłogi i ściany ogrzewane po ok. 21 dniach.
Temperatura stosowania
Od +5°C do maks. +30°C (podłoże, materiał, powietrze)
Sposób użycia
Do czystego pojemnika wlać ok. 7,2 – 7,5 l wody (worek 22,5 kg), dodać zaprawę Sopro S-FLEX i wymieszać mechanicznie aż do uzyskania jednolitej masy, bez grudek. Po upływie czasu dojrzewania, po 3-5 minutach, ponownie dokładnie wymieszać. Na podłoże nanieść warstwę kontaktową mocno wcierając cienką warstwę kleju gładką krawędzią pacy grzebieniowej, następnie wykonać warstwę grzebieniową za pomocą pacy o szerokości zębów odpowiednio dopasowanej do wymiarów stosowanych płytek (kąt nachylenia pacy w stosunku do podłoża 45° – 60°). Nałożyć tylko taką ilość zaprawy, na której będzie można ułożyć płytki w ciągu czasu otwartego schnięcia (ok. 30 min.). Przyklejając płytki, najpierw przyłożyć je do krawędzi płytek uprzednio położonych i docisnąć do warstwy
grzebieniowej, a następnie lekko odsunąć w celu równomiernego rozprowadzenia kleju i ostatecznie ustawić w docelowym położeniu. Czynności te należy wykonać zanim na powierzchni kleju utworzy się warstwa naskórkowa.
W przypadkach ściśle określonych istnieje konieczność nanoszenia warstwy kontaktowej również na spód płytki. Szczeliny fugowe oczyścić z resztek zaprawy klejowej przed jej ostatecznym związaniem, a całą powierzchnię okładziny dokładnie umyć.