ŚMIG C-50 GOTOWA SUPERMOCNA MASA SZPACHLOWA 5KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.
Zyskujesz 39 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Śmig
Kod produktu: 8705_20210918114210

Opis

ŚMIG C-50 GOTOWA SUPERMOCNA MASA SZPACHLOWA 5kg

 
 
 
ŚMIG C-50 GOTOWA SUPERMOCNA MASA SZPACHLOWA 17kg

ŚMIG C-50 GOTOWA SUPERMOCNA MASA SZPACHLOWA 5kg

WŁAŚCIWOŚCI :

IDEALNIE BIAŁA

ŚMIG C-50 zarówno w postaci mokrej pasty, jak i po związaniu i wyschnięciu ma kolor biały.

ELASTYCZNA I ODPORNA NA SPĘKANIA

Masa ŚMIG C-50 dzięki polimerowym siecią powiązań po wyschnięciu i związaniu jest wysoce elastyczna i odporna na spękania. UWAGA! Produkt osiąga trwałość struktury, elastyczność i odpowiednią przyczepność dopiero po całkowitym wyschnięciu oraz zakończeniu procesu wiązania.

EKONOMICZNA I WYGODNA W UŻYCIU

Masa ŚMIG C-50 przeznaczona jest do natychmiastowego użycia zaraz po otwarciu opakowania. Prace można przerywać w dowolnym momencie, dokładnie zamykając wiadro. Po kolejnym otwarciu masę można używać ponownie. ŚMIG C-50 należy nakładać prosto z wiadra bez jakichkolwiek zabiegów przygotowawczych. Znacząco podnosi to komfort pracy i przyczynia się do oszczędności czasu nawet o 10% (poprzez pominięcie szeregu czynności związanych z przygotowaniem tradycyjnych zapraw gipsowych). Dzięki możliwości wykorzystania całej zawartości wiadra, masa jest także bardziej ekonomiczna od zapraw przygotowywanych tradycyjnie. Podczas przygotowywania mieszanki z suchej zaprawy często zdarza się, iż duża część przygotowanego materiału nie jest wykorzystana, wiąże i nadaje się jedynie do wyrzucenia. Z gotowymi masami takie marnotrawstwo nie ma miejsca, gdyż nakładamy z wiaderka tylko taką ilość materiału, jaka jest niezbędna, resztę możemy użyć w późniejszym czasie, należy jedynie szczelnie zamknąć opakowanie.

Szerokość warstwy

Krawędzie płyt profilowanych fabrycznie montować ze szczeliną szerokości 3-5 mm. Krawędzie ciętych płyt sfazować pod kątem 45º, zagruntować Gruntem Uniwersalnym K-15 i montować ze szczeliną 1-2 mm.

Czas wysychania 2 godziny

Czas wiązania zaprawy wynosi około 1-2 godzin w przypadku warstwy o grubości 1 mm oraz ok. 24 godziny w przypadku warstwy o grubości 5 mm (w temperaturze +20°C przy dobrej wentylacji. Czas wiązania może wydłużyć się, bądź skrócić w zależności od temperatury. Temperatura poniżej +10°C powoduje ustanie reakcji wiązania.

Wytrzymałość połączeń

Podatność spoin na pękanie spowodowana jest niską wytrzymałością połączeń wykonywanych tradycyjnie z gipsu szpachlowego i taśmy papierowej. Jej wytrzymałość wynosi ok. 320 N, podczas gdy wytrzymałość typowej płyty osiąga przeciętnie 520 N. Masa szpachlowa ŚMIG C-50 zbrojona siecią polimerowych łańcuchów gwarantuje wyższą wytrzymałość spoin nawet bez użycia taśmy.

Wykonanie

1. przygotowanie podłoża

Przed rozpoczęciem spoinowania należy odpowiednio przygotować powierzchnię styków płyt. Płyty powinny być trwale przymocowane do konstrukcji nośnej, suche, pozbawione pyłu, kurzu. Ostre krawędzie należy sfazować, odpylić i zagruntować Gruntem Uniwersalnym ŚMIG K-15. W narożnikach i kątach obsadzić kątowniki.

2. Wypełnianie

Przestrzeń pomiędzy krawędziami należy wypełnić masą C-50 za pomocą szpachelki, trzymając ją pod kątem umożliwiającym dokładne wciśnięcie masy w szczelinę. Pozostawić do wyschnięcia. Po 24 godzinach nałożyć kolejną warstwę masy C-50.

3. Wygładzanie

Ostateczne wygładzenie z powierzchnią płyty należy wykonać po całkowitym wyschnięciu zaprawy, poprzez szlifowanie siatką poliwęglanową lub papierem ściernym nr 80-150. Celem ułatwienia procesu szlifowania do wykonania warstwy wykończeniowej zaleca się stosować gładź szpachlową ŚMIG A-2 lub A-6.

4. Kolejna warstwa

Jeżeli powierzchnia pierwszej warstwy nie jest idealnie równa zaleca się miejscowe uzupełnienie, bądź nałożenie cieńszej warstwy masy. Przed nałożeniem kolejnej warstwy gładzi, a także przed rozpoczęciem prac malarskich koniecznie należy usunąć pył z powierzchni lub związać go z podłożem.

5. Wykańczanie

Przed nałożeniem kolejnej warstwy zaprawy, a także przed rozpoczęciem prac malarskich należy usunąć pył lub związać go Gruntem Uniwersalnym K-15. Dla uzyskania odpowiedniej jakości powłok malarskich zaleca się także wyrównanie chłonności płyt i spoin poprzez pokrycie całości Gruntem ŚMIG K-15

Zastrzeżenia

Produktu nie należy stosować na płyty zawilgocone (możliwość zmiany wymiarów płyty podczas dosychania, co może skutkować spękaniem masy do spoinowania) i objętych korozją biologiczną. Przed nałożeniem nie należy moczyć powierzchni wodą, ani nie gruntować niesprawdzonymi gruntami. Nie należy stosować masy w pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza na stałe przekracza 70%. Wilgoć pojawiająca się okresowo, np. w pralniach, kuchniach czy łazienkach, nie jest szkodliwa. W czasie schnięcia zaprawy należy zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczeń. Produktu nie należy stosować do wypełniania spoin i ubytków szerszych niż 5 mm. W razie konieczności przemieszać przed użyciem.

Opakowania

Produkt pakowany i sprzedawany jest w plastikowych wiaderkach, o masie 1.5, 5, 10, 17 kg. Wiadra powinny być przechowywane w suchym pomieszczeniu, w temperaturze od 0 do +40°C, najlepiej na paletach. Spiętrzenie palet jest zabronione. Nieprzestrzeganie tego zakazu grozi narażeniem towaru na zniszczenie, zaś osoby przebywające w pobliżu na utratę życia lub zdrowia.

GWARANCJA

Okres przydatności produktu do użycia wynosi maks. 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. W tym okresie producent gwarantuje spełnienie podanych właściwości produktu, o ile został prawidłowo przechowywany i zastosowany zgodnie z przeznaczeniem, wytycznymi oraz przy zachowaniu zasad sztuki budowlanej i przepisów BHP.

Produkt posiada Deklarację Właściwości Użytkowych oraz Atest Państwowego Zakładu Higieny.

DANE TECHNICZNE

Skład chemiczny: mieszanka surowców mineralnych, dyspersji polimerowej, chemicznych dodatków modyfikujących i wody, o konsystencji tiksotropowej pasty.

Zgodność z normami: EN 13963:2005; EN 13963:2005/AC:2006

Przyczepność do płyty g-k: ≥ 0,25 N/mm2

Reakcja na ogień: klasa A2-s1,d0

Wytrzymałość na zginanie: 355 N

Ciężar właściwy: 1,5 kg/

l Temperatura aplikacji: od +10 do +40°C

Temperatura przechowywania: od 0 do +40°C

Wydajność dla spoiny o krawędziach fabrycznych: 0,4 kg/mb

Wydajność dla spoiny o krawędziach ściętych 45º: 0,3 kg/mb

Praktyczna wydajność na jednostkę powierzchni: ok. 0,5 kg/m2

Czas wiązania przy warstwie 1 mm: 1-2 h przy temp. +20°C i wilgotności 50%

Maksymalna szerokość spoiny: 5 mm

ŚMIG C-50 GOTOWA SUPERMOCNA MASA SZPACHLOWA 17kg Kod producenta BCB2-2689F
 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl