Mapei Środek do wygładzania fug silikonowych Smooth Silicone 0,75L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Mapei
Kod produktu: 41681

Opis

MAPEI ULTRACARE SMOOTH SILICONE SPRAY

Pojemność 750 ml

 

 

Innowacyjny preparat na bazie wody, do wszystkich rodzajów uszczelniaczy (silikonów octowych i neutralnych, uszczelniaczy poliuretanowych i hybrydowych itp.). Ułatwia uzyskanie gładkiej, jednolitej powierzchni bez porów i nierówności, które sprzyjają gromadzeniu brudu i powstawaniu pleśni. Nie pozostawia śladów i może być stosowany na większości powierzchni powszechnie stosowanych w budownictwie (płytki ceramiczne, kamień, mozaika szklana itp.).

CECHY SZCZEGÓLNE:

  • odpowiedni na większość powierzchni zwykle stosowanych w budownictwie
  • do wszystkich rodzajów uszczelniaczy
  • nie pozostawia śladów
  • do zastosowań wewnętrznych, zewnętrznych, na ścianach i podłogach

ZAKRES STOSOWANIA

UltraCare Smooth Silicone to innowacyjny preparat na bazie wody, odpowiedni do wszystkich rodzajów  uszczelniaczy (silikonów octowych, neutralnych, uszczelniaczy poliuretanowych i hybrydowych itp.).

Preparat ułatwia uzyskanie gładkiej, jednolitej powierzchni pozbawionej porów i nierówności, które sprzyjają gromadzeniu brudu i powstawaniu pleśni. Dzięki temu UtraCare Smooth Silicone zapewnia wysoką odporność uszczelniaczy na porastanie pleśnią.

Utracare Smooth Silicone wzmacnia właściwości przeciwpleśniowe uszczelniaczy z oferty MAPEI

(np. Mapesil AC lub Mapesil LM), pozostawiając ich powierzchnię idealnie gładką.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE

UltraCare Smooth Silicone to specjalny preparat na bazie wody, który ułatwia profilowanie odkształcalnych spoin wykonywanych na placu budowy przy użyciu różnego rodzaju uszczelniaczy (silikonów octowych, neutralnych, poliuretanowych, hybrydowych itp.). Nie pozostawia śladów i może być stosowany na większości powierzchni zwykle stosowanych w budownictwie (płytki ceramiczne, materiały kamienne, mozaika szklana itp.).

ZALECENIA

Biorąc pod uwagę różnorodność materiałów dostępnych na rynku, przed przystąpieniem do aplikacji na całej powierzchni zawsze zaleca się przeprowadzenie wstępnego testu w niewidocznym miejscu, aby ocenić wpływ preparatu na daną powierzchnię/powierzchnię uszczelniacza.

WYTYCZNE STOSOWANIA

UltraCare Smooth Silicone jest produktem gotowym do użycia i nie wymaga rozcieńczania wodą.

W pierwszej kolejności należy spryskać powierzchnię preparatem UltraCare Smooth Silicone na świeżo zaaplikowany uszczelniacz, zanim utworzy się film na jego powierzchni. Następnie wyprofilować powierzchnię przy użyciu odpowiedniego narzędzia.

ZUŻYCIE

750 ml UltraCare Smooth Silicone wystarcza na około 350 m.b. spoiny. Zużycie jest uzależnione od rodzaju wykończenia powierzchni i szerokości spoin.

OPAKOWANIA

UltraCare Smooth Silicone jest dostępny w butelce 750 ml ze spryskiwaczem.

PRZECHOWYWANIE

3 lata od daty produkcji określonej na opakowaniu, w oryginalnie zamkniętym opakowaniu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA

Szczegóły dotyczące bezpiecznego użytkowania naszych produktów znajdują się w aktualnej wersji karty charakterystyki dostępnej na stronie internetowej www.mapei.pl.

PRODUKT DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO.

PRODUKTY CO FULLY OFFSET

UltraCare Smooth Silicone jest częścią projektu CO Fully Offset in the Entire Life Cycle.

Emisja CO mierzona w całym cyklu życia produktów z linii ZERO w 2024 roku z wykorzystaniem znormalizowanej metodologii LCA (Life Cycle Assessment), zweryfikowana i poświadczona za pomocą dokumentów EPD (Environmental Product Declaration–Deklaracja Środowiskowa Produktu), została skompensowana poprzez nabycie certyfikowanych kredytów węglowych celem wspierania przedsięwzięć w zakresie ochrony obszarów leśnych. To zobowiązanie MAPEI dla planety, ludzi i bioróżnorodności.

Więcej informacji o sposobie wyliczania emisji CO oraz o przedsięwzięciach mających na celu łagodzenie zmian klimatu, finansowanych dzięki certyfikowanym kredytom węglowym, znajdziesz na zero.mapei.pl.

DANE TECHNICZNE (typowe wartości)

Właściwości produktu

Zastosowanie: roztwór do wygładzania powierzchni uszczelniaczy

Konsystencja: płynna

Kolor: transparentny

Zapach: charakterystyczny

Gęstość względna: 1,00 g/cm

pH: 10,3

UWAGI

Powyższe dane należy traktować wyłącznie jako ogólne wskazówki. Poza informacjami zawartymi na opakowaniu należy przestrzegać zasad sztuki budowlanej, norm krajowych oraz europejskich, wytycznych instytutów i stowarzyszeń branżowych oraz przepisów BHP. Niezależne od nas warunki pracy i różnorodność materiałów wykluczają jakiekolwiek roszczenia wynikające z tych danych. W przypadku wątpliwości zalecane jest przeprowadzenie własnych prób. MAPEI udziela gwarancji jedynie co do niezmiennej jakości swoich produktów.

NOTA PRAWNA

Postanowienia niniejszej karty technicznej mogą być wprowadzane do innych dokumentów związanych z danym projektem, tym niemniej końcowa treść tych dokumentów w żaden sposób nie może uzupełniać i nie może zastępować treści obowiązującej karty technicznej w trakcie aplikacji produktów z oferty MAPEI. Najbardziej aktualne wersje kart technicznych mogą zostać pobrane ze stron MAPEI www.mapei.pl oraz www.mapei.com

WSZELKIE ZMIANY POSTANOWIEŃ KARTY TECHNICZNEJ LUB ZMIANY WYMAGAŃ ZAWARTYCH LUB WYNIKAJĄCYCH Z KARTY TECHNICZNEJ WYŁĄCZAJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ MAPEI.

Referencje dotyczące produktu są dostępne na życzenie oraz na stronach www.mapei.com i www.mapei.pl

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl