MAPEI ADESILEX P9 5 kg Klej do płytek BIAŁY

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 28,99 zł 28.99
ilość szt.
Zyskujesz 28 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Knauf
Kod produktu: 38408

Opis

MAPEI ADESILEX P9 5 kg Klej do płytek

Pojemność: 5 kg

Kolor: BIAŁY

 

Klej cementowy o podwyższonych parametrach, zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie schnięcia otwartego, do wszystkich rodzajów płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego. Adesilex P9 jest rekomendowany w szczególności do montażu okładzin małego i średniego formatu, na podłożach narażonych na intensywne użytkowanie i oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (klatki schodowe, powierzchnie handlowe, ogrzewanie podłogowe, balkony, tarasy, elewacje itp.).

Właściwości:

 • łatwy w przygotowaniu i aplikacji;
 • zmniejszony spływ umożliwiający montaż płytek od góry bez efektu osuwania się;
 • wydłużony czas schnięcia otwartego pozwalający na skrócenie czasu potrzebnego na montaż, ze względu na możliwość jednorazowego rozprowadzania kleju na większej powierzchni;
 • wysoka przyczepność początkowa oraz wysoka odporność na intensywne użytkowanie.

Przykłady podłoży do zastosowania kleju:

 • tynki cementowe i cementowo wapienne;
 • odpowiednio wysezonowany podkład (jastrych) cementowy;
 • beton (sezonowanym przez min. 3 miesiące, wilgotność poniżej 4%);
 • jednowarstwowe tynki gipsowe oraz płyty gipsowo – kartonowych i gipsowo – włóknowych
 • podkład anhydrytowy
 • tarasy, balkony, elewacje i schody;
 • podłogi ogrzewane;
 • powłoki hydroizolacyjny
 • posadzki ceramiczne, lastrykowe i kamienne wewnątrz budynków;
 • dobrze przylegające, stare powłoki malarskie wewnątrz budynków,
 • jednorodne, równe i zaspoinowanych wewnętrznych murach z cegły ceramicznej, bloczków silikatowych i betonu komórkowego.

Zużycie: 2 - 5 kg/m2²

Przygotowanie podłoża

Podłoże, na którym będzie stosowany klej Adesilex P9 powinno być równe, mocne, stabilne, odpowiednio wysezonowane, wystarczająco suche, pozbawione pęknięć i wszystkich substancji mogących ograniczyć przyczepność oraz w razie konieczności zagruntowane (w zależności od rodzaju podłoża i stopnia jego chłonności) odpowiednim preparatem gruntującym. Tradycyjne podkłady cementowe tj.: tynki cementowe i cementowo wapienne, powinny być sezonowane przez przynajmniej jeden tydzień na każdy centymetr grubości (wilgotność ≤4%)  Całkowity czas sezonowania tradycyjnych podkładów cementowych powinien wynosić co najmniej 28 dni (wilgotność ≤4% lub ≤2% w przypadku podkładu z ogrzewaniem podłogowym). Podkłady anhydrytowe (wilgotność ≤0,5% lub ≤0,3% w przypadku podkładu z ogrzewaniem podłogowym) i tynki gipsowe (wilgotność ≤1%) powinny posiadać odpowiednią wytrzymałość a po przeszlifowaniu powinny zostać zagruntowane odpowiednim preparatem gruntującym. Podkłady ogrzewane (cementowe i anhydrytowe) należy przed montażem okładziny poddać procedurze wygrzewania. Podłoża betonowe powinny być sezonowane przez minimum 3 miesiące a ich wilgotność nie powinna być większa niż 4%.

Przygotowanie kleju

Wymieszać zawartość 25 kg worka Adesilex P9 z czystą, zimną wodą do otrzymania jednolitej masy bez grudek. Pozostawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Zaprawę należy mieszać w proporcjach 7-7,5 l wody na 25 kg szarego Adesilex P9 lub 7,25-7,75 l na 25 kg białego Adesilex P9. Otrzymany w ten sposób klej nadaje się do użytku przez około 8 godzin (w temp. + 23°C i wilgotności względnej powietrza 50%). Należy pamiętać, że temperatura powietrza i podłoża może skrócić lub wydłużyć czas wiązania kleju, jak również jego czas schnięcia otwartego oraz czas korygowalności. Adesilex P9 może być stosowany w zakresie temperatur od +5°C do + 35°C.

Nanoszenie kleju

Aby uzyskać najlepszą przyczepność do podłoża, należy najpierw rozprowadzić na podłożu gładką stroną pacy cienką warstwę Adesilex P9 i natychmiast po tym rozprowadzić właściwą ilość kleju Adesilex P9. Klej powinien być nakładany przy użyciu prawidłowo dobranej pacy zębatej (właściwa wysokość zębów) oraz odpowiedniej metody klejenia, która pozwoli uzyskać wymagany stopień wypełnienia klejem powierzchni podpłytkowej. Dobór pacy jest uzależniony od formatu płytki i równości podłoża.

Montaż płytek

W przypadku zanieczyszczenia spodniej strony płytek, przed przystąpieniem do montażu należy je dokładnie oczyścić (nie moczyć!). Podczas układania, trzeba pamiętać o odpowiednim dociskaniu płytek do podłoża, w celu zagwarantowania odpowiedniego kontaktu płytki z klejem. W trakcie montażu płytek należy kontrolować czas schnięcia otwartego kleju, który wynosi w przypadku Adesilex P9 ok. 30 min. Jednorazowo należy nanieść tylko taką ilość kleju, która umożliwi ułożenie na niej płytek w ciągu czasu schnięcia otwartego (maksymalny czas liczony od momentu rozprowadzenia kleju do momentu wytworzenia się na jego powierzchni naskórka, uniemożliwiającego prawidłowe przyklejenie płytki). W przypadku wytworzenia się naskórka należy ponownie rozprowadzić warstwę kleju. Niedopuszczalne jest zwilżanie wodą warstwy kleju z naskórkiem, ponieważ tworzy ona tzw. warstwę antyadhezyjną (ograniczającą przyczepność). Ewentualna korekta ułożonych płytek może być przeprowadzona w ciągu ok. 45 minut od ułożenia. Płytki ułożone przy użyciu kleju Adesilex P9 należy chronić przed działaniem wody przez 24 godziny oraz mrozu i silnego nasłonecznienia przez 5-7 dni od ułożenia.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl