KNAUF Zaprawa klejowa GIPSOWA PERLFIX T 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 32,90 zł 32.90
ilość szt.
Zyskujesz 32 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Knauf
Kod produktu: 3697_20190222145731

Opis

KNAUF Zaprawa klejowa GIPSOWA PERLFIX T

Pojemność: 25 kg

UWAGA!!! Ze względu na zbyt dużą wagę produkt nie jest wysyłany do paczkomatów.

 Knauf Perlfix T Klej gipsowy

Opis produktu Zakres zastosowania Właściwości Klej gipsowy Perlfix T jest sypkim materiałem na bazie gipsu z dodatkami modyfikującymi jego właściwości. Zgodny z normą EN 14496 w zakresie wymagań w niej określonych, mających wpływ na spełnienie przez obiekty budowlane wymagań podstawowych. Posiada Atest Higieniczny.

Właściwości:

 • gotowa, sucha zaprawa
 • na bazie spoiwa gipsowego
 • dobre właściwości zarobowe
 • konsystencja pasty
 • dobra przyczepność
 • wysoka wydajność
 • szybki wzrost wytrzymałości po rozpoczęciu wiązania
 • czas obróbki ok. 30 minut
 • niepalny, klasa reakcji na ogień A1 wg. EN 13501-1.

Perlfix T przeznaczony jest do klejenia na ścianach:

 • płyt gipsowo-kartonowych
 • płyt gipsowo-włóknowych
 • płyt z wełny mineralnej oraz zespolonych
 • materiałów izolacyjnych do zastosowania bezpośrednio na murze i betonie

Zużycie: 5 kg / m²

Sposób wykonania

Podłoże

Podłoże musi być czyste, trwałe, nośne, suche i wolne od środków antyadhezyjnych oraz smarów szalunkowych. Należy usunąć luźne cząstki, zanieczyszczenia lub stare powłoki malarskie. Silnie chłonne podłoża, jak beton komórkowy, cegły, porowate kamienie, pumeksy, cegły wapiennokrzemowe należy zagruntować przy użyciu Knauf Grundiermittel. Beton i gładkie powierzchnie należy przygotować uprzednio przy użyciu Knauf Betokontakt, natomiast tynki gipsowe, wapienne i wapienno-cementowe przy użyciu Knauf Tiefengrund lub Knauf Haftgrund.

Przygotowanie

Knauf Perlfix T wsypać do czystej wody i zamieszać przy użyciu mieszadła elektrycznego aż do uzyskania jednorodnej masy, wolnej od zbryleń [10 kg (25 kg) Knauf Perlfix T w ok. 5 l (13 l) wody]. Nie należy przygotowywać więcej Knauf Perlfix T, niż można poddać obróbce w ciągu 30 minut.

Obróbka

Knauf Perlfix T nanosić w postaci placków (minimalna grubość 1,5 cm) z zachowaniem odstępu ok. 35 cm dla płyt gipsowokartonowych, gipsowowłóknowych lub płyt zespolonych. Przyklejane płyty docisnąć do ściany w pionie i poziomie, a następnie poziomicą sprawdzić czy są odpowiednio umocowane. Przytwierdzenie i wyrównanie płyt powinno nastąpić najpóźniej w ok. 20 minut po nałożeniu Knauf Perlfix T. Płyty szczelnie dosunąć, a w przypadku niedokładności montażowych i szczelin do max. 10 mm należy je uzupełnić klejem Perlfix T i nastepnie zaszpachlować przy użyciu Knauf Uniflott lub Knauf Fugenfuller Leicht. W przypadku większych nierówności zastosować paski płyt gipsowo-kartonowych o szerokości 10 cm. Paski płyt gipsowo-kartonowych przyklejane są przy użyciu Knauf Perlfix T bezpośrednio na mur. Czas obróbki Wiązanie rozpoczyna się po ok. 45 minutach od wsypania materiału do wody (przy 20 °C). Niższa temperatura wydłuża czas obróbki, wyższa temperatura skraca czas obróbki. Zanieczyszczenie pojemników i narzędzi skraca czas obróbki. Nie należy używać wiążącego już materiału, dodanie wody lub mieszanie nie powodują uzyskania jego ponownej przydatności.

Uwagi

Nie poddawać obróbce w temperaturze poniżej +10 °C. Narzędzia wykorzystywane do pracy należy oczyścić wodą bezpośrednio po ich użyciu. Przechowywać w suchym miejscu, chronić przed wilgocią. Knauf Perlfix T nie można mieszać z materiałem innych producentów, ponieważ powoduje to m.in. istotną zmianę właściwości. Przy użyciu 10 kg (25 kg) Knauf Perlfix T w postaci suchego tynku można pokryć ok. 2 m2 (5 m2) płyt gipsowokartonowych, gipsowo-włóknowych lub zespolonych Knauf.

Wskazówki bezpieczeństwa i usuwania odpadów

Niniejsza karta techniczna określa zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpywu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania. Wraz z ukazaniem się niniejszej karty technicznej tracą ważność karty wcześniejsze.

W rozumieniu art. 31 Rozporządzenia (WE) Nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18.12.2006 r., niniejszy wyrób nie zawiera substancji, które spełniają kryteria klasyfikujące go jako niebezpieczne, w związku z czym nie jest objęty obowiązkiem sporządzenia i dystrybucji karty charakterystyki.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl