Bondex SMART HOME LIMONKOWY JAK SIĘ PATRZY 2,5L

Kod produktu: 99987
Producent
Dostępność
na wyczerpaniu
Wysyłka w
24 godziny
Dostawa
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
45,00 zł 45.00
ilość szt.
Zyskujesz 45 pkt [?] Program lojalnościowy

towar niedostępny

Opis

Bondex SMART HOME LIMONKOWY JAK SIĘ PATRZY 2,5L

SMART HOME to najwyższej jakości matowa, plamoodporna farba ceramiczna do wnętrz z GWARANCJĄ 100% JAKOŚCI. Dzięki ceramicznym wypełniaczom o bardzo małej wielkości, po wyschnięciu farby tworzy się matowa, niezwykle twarda powłoka, odporna na szorowanie także przy użyciu detergentów. Zawarte w farbie cząsteczki hydrofobowe minimalizują głębokie wnikanie płynnych zanieczyszczeń nawet z wina, tłuszczu, czy kawy.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Maksymalna siła krycia
  • Łatwe usuwanie plam i zabrudzeń
  • Trwały kolor nawet przy wielokrotnym zmywaniu
  • Ceramiczna
  • Pojemności : 2.5L, 9L
  • Wydajność : 14m2/l
  • Czas schnięcia : 3h
  • Liczba warstw : 2

DOSTĘPNOŚĆ W RÓŻNYCH KOLORACH!

Zastosowanie:

Farba SMART HOME jest przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń wykonanych z tynków cementowych, cementowo-wapiennych, powierzchni betonowych, tynków gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, powierzchni pomalowanych farbami emulsyjnymi oraz tapet (w tym tapet z włókna szklanego i na podkładzie flizelinowym). Szczególnie polecana jest do malowania pomieszczeń narażonych na zabrudzenia.

SPOSÓB UŻYCIA :

1. Przygotowanie wyrobu

Nie łącz farby z innymi farbami.

Przed użyciem farbę dokładnie wymieszaj. Ewentualne wypływy kolorantów na powierzchni farby są naturalną cechą produktu.

W przypadku posiadania kilku opakowań farby tego samego koloru, ale z różnych partii produkcyjnych ­wymieszaj je razem w większym opakowaniu zbiorczym, w celu uniknięcia różnic w odcieniach.

W przypadku malowania bardzo chłonnych podłoży, przy pierwszej warstwie dopuszczalne jest rozcieńczenie farby wodą kranową w ilości max. 5% obj.

2. Przygotowanie podłoża

Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, odpylona, równa, gładka bez spękań.

Pozostałości po farbach klejowych dokładnie usuń, a podłoże zmyj wodą.

Świeże tynki cementowo-wapienne maluj po 3-4 tygodniach od ich nałożenia. Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę (gładzie i tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, podłoża nigdy niemalowane) zagruntuj odpowiednim podkładem gruntującym.

Powierzchnie pomalowane farbami lateksowymi lub akrylowymi odtłuść poprzez umycie wodą z dodatkiem środków myjących (np. mydło malarskie). Podłoża wcześniej malowane farbami emulsyjnymi, których powierzchnia jest jednolita, dobrze przyczepna, nie jest pyląca lub uszkodzona maluj bez gruntowania.

Miejsca pokryte pleśnią, zagrzybione oczyść mechanicznie i zdezynfekuj odpowiednim impregnatem grzybobójczym oraz usuń przyczyny powstawania grzybów.

Tapety z włókna szklanego oraz na podkładzie flizelinowym maluj bezpośrednio farbą lub postępuj zgodnie z wytycznymi producenta tapety.

3. Malowanie

Przed przystąpieniem do aplikacji pomieszczenie należy przewietrzyć. W trakcie prac malarskich zaleca się unikać przeciągów. Po zakończeniu prac malarskich pomieszczenie należy wietrzyć do zaniku charakterystycznego zapachu.

Zalecana ilość warstw 1-2. Drugą warstwę nakładaj po wyschnięciu pierwszej (około 3h).

W przypadkutrudnych kolorów takich jak żółty i zielony, w celu poprawy siły krycia, zaleca się przemalować podłoże farbą Smart Home rozcieńczoną 5% wody kranowej.

W celu zapewnienia jednolitego odcienia na malowanej powierzchni zalecane jest przestrzeganie następujących zasad:

- poszczególne powierzchnie (ściany, elementy pomieszczeń) malować tylko jedną techniką malarską,

- farbę nanosić starannie i równomiernie, należy nakładać taką samą ilość farby na jednostkową powierzchnię ściany lub sufitu,

- ostatnie pociągnięcia wałkiem prowadzić w jednym kierunku.

Krycie farby zależy od rodzaju i przygotowania podłoża, jakości wykonanego gruntowania oraz zastosowanego narzędzia.

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując wałek sznurkowy typu microfibra fazowana o długości runa od 9 mm do 12 mm.

Farbę można także nakładać przy użyciu natrysku hydrodynamicznego.

Efekt końcowy należy oceniać po całkowitym wyschnięciu 2 warstw farby.

Maluj w temperaturze od + 20° C do + 28° C i wilgotności względnej powietrza 40-70%. Możliwe jest również malowanie w temperaturze poniżej 20° C, ale należy się liczyć z dłuższym czasem schnięcia.

Pełne właściwości użytkowe powłoka uzyskuje po 4 tygodniach od pomalowania.

Po zakończeniu malowania narzędzia umyj wodą.

Większe powierzchnie ścian malujemy szerokim wałkiem (25cm) rozprowadzając farbę ruchami pionowymi w kierunkach góra dół.

Malowane fragmenty na powierzchni ściany lub sufitu łączymy „mokre na mokro” nie doprowadzając do powstawania efektu „suchych brzegów”.

W czasie malowania jednej powierzchni architektonicznej nie powinniśmy wykonywać przerw w pracy, ani poprawek na półsuchej powłoce.

Farbę na wałek nabieramy dość obficie i rozprowadzamy na podłożu starannie i równomiernie. Bardzo ważne jest, aby nie malować „suchym wałkiem”.

Taśmę malarską należy usunąć niezwłocznie po zakończeniu malowania.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl