BOLIX T Preparat gruntujący WZMACNIA PODŁOŻE 5KG
Opis
PRZEZNACZENIE:
BOLIX T służy do gruntowania pylących, chłonnych i/lub osłabionych powierzchni ścian i podłóg wewnątrz i na zewnątrz budynków przed:
- - montażem okładzin ceramicznych i kamiennych,
- - nakładaniem warstw wyrównawczych (np. BOLIX W),
- - montażem płyt termoizolacyjnych przy ociepleniach budynków.
Podłoża, na których można stosować grunt:
- - beton,
- - gazobeton,
- - tynki cementowe, cementowo-wapienne,
- - posadzki i podkłady cementowe,
- - nieotynkowane ściany murowane,
- - mocne powłoki malarskie na ścianach o dobrej przyczepności do w/w podłoży.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże powinno być nośne, suche, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych takich jak: kurz, tłuszcz, pyły, bitumy, glony i innych substancji zmniejszających przyczepność. Powłoki farb wapiennych i klejowych należy usunąć. Mocne powłoki malarskie należy przeszlifować grubym papierem ściernym, a następnie obmieść szczotką i dokładnie odkurzyć.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:
Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. Bezpośrednio przed użyciem całą zawartość opakowania należy dokładnie wymieszać.
ZASTOSOWANIE:
Nałożyć równomiernie za pomocą pędzla, wałka malarskiego lub poprzez natrysk. W razie potrzeby kolejną powłokę nałożyć po wyschnięciu poprzedniej warstwy.
UWAGI I ZALECENIA REALIZACYJNE:
Nie stosować na powierzchniach narażonych na długotrwałe oddziaływanie wody, zalegającego śniegu oraz podłożach niezabezpieczonych przed podciąganiem kapilarnym.
Nowo wykonane tynki cementowe i cementowo-wapienne należy sezonować minimum 28 dni.
Przed przystąpieniem do prac wszystkie elementy pozostające w zasięgu robót, a nie przeznaczone do gruntowania odpowiednio osłonić i zabezpieczyć.
W czasie nakładania i wysychania gruntu, powierzchnie chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem, opadami atmosferycznymi i działaniem wiatru. Stosować siatki osłonowe na rusztowaniach.
Nakładanie gruntu poprzez natrysk można stosować jedynie przy bezwietrznej pogodzie.
W trakcie gruntowania i po jego zakończeniu pomieszczenia należy wentylować chroniąc jednocześnie przed przeciągami powodującymi zbyt szybkie wysychanie gruntu.
Niska temperatura, podwyższona wilgotność, brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza wydłużają czas wysychania gruntu.
Po zakończeniu prac, narzędzia i ręce należy umyć bieżącą wodą, pamiętając że po wyschnięciu gruntu czyszczenie jest utrudnione.
Napoczęte opakowanie gruntu należy dokładnie zamknąć, a jego zawartość wykorzystać w możliwie najkrótszym czasie.
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
Chronić oczy i skórę. W przypadku bezpośredniego kontaktu z oczami należy płukać je obficie wodą i skontaktować się z lekarzem.
NIEZBĘDNE NARZĘDZIA:
■ Pędzel, wałek malarski lub pistolet natryskowy z agregatem sprężarkowym
DANE TECHNICZNE:
Poniższe parametry techniczne odnoszą się do temperatury +23 (±2)°C i wilgotności względnej powietrza 50 (±5)%. W innych warunkach podane parametry mogą ulec zmianie.