BOLIX STYLINE IMPREGNAT DO DREWNA BEZBARWNY 2,7L

Kod produktu: 6658_20210114140836
Producent
Dostępność
duża ilość
Wysyłka w
24 godziny
Dostawa
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
82,50 zł 82.50
ilość szt.
Zyskujesz 82 pkt [?] Program lojalnościowy

towar niedostępny

Opis

PRODUKT MIESZALNIKOWY WYSYŁANY TYLKO PO WYKONANIU PRZEDPŁATY.
NIE PODLEGA ZWROTOWI!

 

STYLINE WOOD STYLE CLASSIC

IMPREGNAT SZYBKOSCHNĄCY DEKORACYJNO-OCHRONNY

Pojemność: 2,7l

Kolor: BEZBARWNY

Stopień połysku: mat

 

ZALETY I WŁAŚCIWOŚCI

 • AquaStop - tworzy hydrofobową powłokę chroniącą przed wnikaniem wilgoci oraz działanie deszczu, śniegu,
 • UV Stop - zabezpiecza drewno przed promieniowaniem UV spowalniając tym samym proces starzenia drewna,
 • BIO Stop - zabezpiecza drewno przed atakiem alg (glonów) i grzybów,
 • Szybkie schnięcie – wstępne wyschnięcie już po ok. 1h od nałożenia,
 • Dobra przyczepność do drewna. Podkreśla naturalną strukturę drewna,
 • Trwałe kolory,
 • Hipoalergiczna i ekologiczna,
 • Wysoce wydajna - do 13m2/l.

Wydajność: Do 13 m2/l przy jednokrotnym malowaniu. Uzależniona jest od: chłonności i tekstury podłoża, metody aplikacji, użytego narzędzia malarskiego oraz koloru. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce poprzez wykonanie wymalowania próbnego na docelowo malowanej powierzchni.

STYLINE WOOD STYLE CLASSIC to wodorozcieńczalny, matowy, transparentny i szybkoschnący impregnat. Przeznaczony jest do dekoracyjnego i ochronnego malowania wszelkich powierzchni drewnianych i drewnopochodnych, takie jak domki letniskowe, altany, pergole, drzwi, okna, boazerie, płoty, meble ogrodowe konstrukcje drewniane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Rozwiązanie AquaStop zapewniająca powłokę hydrofobową tzn. barierę przed wnikaniem wody. Dzięki absorberom UV powłoka jest dłużej odporna na działanie destrukcyjnego UV oraz promienie słoneczne. Odpowiedni dobór składników w rozwiązaniu BIO Stop skutecznie zabezpiecza drewno przed rozwojem skażenia mikrobiologicznego (algi, grzyby). Szybkoschnąca formuła sprawia, że farba jest odporna na działanie deszczu już po 1 godzinie.

DOSTĘPNE KOLORY:

INSTRUKCJA STOSOWANIA

 • PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

  Podłoże powinno być suche i wolne od wszelkich zabrudzeń i tłustych plam. Podłoża drewniane i drewnopochodne niemalowane i eksploatowane na zewnątrz należy zagruntować impregnatem rozcieńczonym z wodą w stosunku 3:1 (3 cz. impregnatu: 1 cz. wody). Przy renowacji wymalowań, stare powłoki należy zmatowić papierem ściernym i odpylić. Powłoki spękane i łuszczące się należy usunąć przed nałożeniem nowych powłok. Pęknięcia uzupełnić specjalną masą szpachlową do drewna. Wszystkie powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być czyste, suche oraz wolne od agresji mikrobiologicznej i chemicznej. Wilgotność drewna i elementów drewnopochodnych nie powinna przekraczać 20%.

  *Uwaga! Trwałość powłoki zależy m.in. od jakości, gatunku, wilgotności oraz przygotowania powierzchni drewna przed malowaniem. Wilgotność drewna nie może przekraczać 15%. Wysoka zawartość żywicy w drewnie może negatywnie wpływać na przyczepność powłoki. Żywicę z powierzchni drewna należy usunąć poprzez przetarcie powierzchni szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną. Zbyt gładkie (błyszczące) powierzchnie drewna mogą się charakteryzować niską penetracją produktu i osłabieniem przyczepności do podłoża. W tym przypadku zaleca się zmatowienie powierzchni przed malowaniem. Powierzchnie wcześniej malowane należy zmatowić oraz odtłuścić, następnie wykonać próbę malowania. W przypadku nieuzyskania zadowalającego efektu, starą powłokę należy całkowicie usunąć. Drewno woskowane lub olejowane może powodować brak penetracji i przyczepności powłoki. Produkt na bazie wody może być nieodpowiedni do takich zastosowań, zaleca się wykonanie prób na takim podłożu. W przypadku drewna narażonego na oddziaływanie warunków atmosferycznych, w celu zwiększenia trwałości powłoki zaleca się nałożenie trzeciej warstwy preparatu.

 • PRZYGOTOWANIE WYROBU:

  Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. Bezpośrednio przed użyciem całą zawartość opakowania należy dokładnie wymieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji gdyż pigmenty zawarte w produkcie mogą osiadać na dnie puszki. W przypadku aplikacji natryskiem rozcieńczyć czystą wodą (max. 5% objętości). Po wymieszaniu produktu, należy od razu przystąpić do nakładania.

 • SPOSÓB APLIKACJI:

  Zaleca się użycie pędzla. Impregnat jest przystosowany również do natrysku np. agregat hydrodynamiczny. Zalecane parametry natrysku hydrodynamicznego:

  Ciśnienie robocze: 150 bar

  Dysza: 517

 • MALOWANIE:

  Wszystkie powierzchnie malowane muszą być suche, temperatura powietrza i podłoża od +5° C do +25° C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%. Produkt nałożyć w dwóch warstwach. Drugą powłokę należy nałożyć dopiero po wyschnięciu poprzedniej.

 • DODATKOWE WSKAZÓWKI:

  • Aby uzyskać optymalne walory estetyczne, należy wykonać fragment powierzchni stanowiący odrębną całość w jednym etapie wykonawczym materiałem zamówionym jednorazowo, pochodzącym z jednej partii produkcyjnej (patrz data produkcji).

  • Aby uniknąć powstawania widocznych styków należy malować w jednym ciągu technologicznym (metodą „mokre na mokre”) przy stabilnych warunkach cieplno-wilgotnościowych.

  • Przed rozpoczęciem prac należy wszystkie elementy pozostające w zasięgu robót, a nie przeznaczone do malowania odpowiednio osłonić i zabezpieczyć.

  • Po zakończeniu prac napoczęte opakowanie farby należy dokładnie i szczelnie zamknąć, a jego zawartość wykorzystać w możliwie jak najkrótszym okresie czasu.

  • Po zakończeniu malowania narzędzia i ręce należy umyć bieżącą wodą pamiętając, że po wyschnięciu farby czyszczenie jest utrudnione. Powierzchnię świeżo zabrudzonych elementów należy przetrzeć wilgotną szmatką.

  • Pomieszczenia zamknięte w czasie malowania po zakończeniu prac malarskich należy przewietrzyć.

 • CZYSZCZENIE NARZĘDZI:

  Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu prac. Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości produktu.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl