BOLIX OM Impregnat tynków, farb, betonu 5KG

Kod produktu: 3701_20190223123721
Producent
Dostępność
duża ilość
Wysyłka w
3 dni
Dostawa
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
99,00 zł 99.00
ilość szt.
Zyskujesz 99 pkt [?] Program lojalnościowy

towar niedostępny

Opis

BOLIX OM

AKRYLOWY PREPARAT IMPREGNUJĄCY

Pojemność: 5kg

Barwa: mleczna, po wyschnięciu bezbarwna

ORIENTACYJNE ZUŻYCIE: ok. 0,10 ÷ 0,30 kg/m2

Zużycie wyrobu zależy od struktury podłoża, jego chłonności oraz sposobu nakładania gruntu. Dlatego też w celu określenia dokładnego zużycia, należy wykonać odpowiednie próby na danym podłożu.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Nowo wykonane wyprawy tynkarskie oraz powłoki malarskie można zabezpieczyć nie wcześniej niż po upływie 28 dni od ich nałożenia. Podłoże powinno być nośne, suche, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych takich jak: kurz, tłuszcz, pyły, bitumy, glony i innych substancji zmniejszających przyczepność.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. Bezpośrednio przed użyciem całą zawartość opakowania należy dokładnie wymieszać. Przy impregnowaniu lastryko oraz murów ceglanych i betonowych, preparat należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1.

ZASTOSOWANIE:

Impregnat nakładać równomiernie w 2 warstwach za pomocą pędzla lub wałka. Drugą warstwę nakładać po wyschnięciu pierwszej.

UWAGI I ZALECENIA REALIZACYJNE:

 • Nie stosować na powierzchniach narażonych na długotrwałe oddziaływanie wody, zalegającego śniegu oraz podłożach niezabezpieczonych przed podciąganiem kapilarnym.
 • Impregnat BOLIX OM nie nadaje się do zabezpieczania powierzchni przed oddziaływaniem wody gruntowej, wód powierzchniowych oraz wody pod ciśnieniem.
 • Przed przystąpieniem do prac wszystkie elementy pozostające w zasięgu robót, a nie przeznaczone do impregnacji odpowiednio osłonić i zabezpieczyć.
 • Wyznaczyć powierzchnię przeznaczoną do impregnacji uwzględniając warunki pogodowe, rodzaj podłoża i możliwości wykonawcze.
 • W czasie nakładania i wysychania preparatu, powierzchnie chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem, opadami atmosferycznymi i działaniem wiatru. Stosować siatki osłonowe na rusztowaniach.
 • W trakcie malowania i po jego zakończeniu pomieszczenia należy wentylować chroniąc jednocześnie przed przeciągami powodującymi zbyt szybkie wysychanie gruntu.
 • Niska temperatura, podwyższona wilgotność, brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza wydłużają czas wysychania preparatu.
 • Po zakończeniu prac, narzędzia i ręce należy umyć bieżącą wodą, pamiętając że po wyschnięciu preparatu czyszczenie jest utrudnione.
 • Napoczęte opakowanie impregnatu należy dokładnie zamknąć, a jego zawartość wykorzystać w możliwie najkrótszym czasie.
 • Impregnat nie zmienia koloru zabezpieczonego podłoża, jednakże po nałożeniu na powierzchni o wyraźnej strukturze (np. tynki cienkowarstwowe) może ulec zmianie subiektywny odbiór kolorów poprzez zmianę odbicia promieni słonecznych od zabezpieczonej powierzchni.
 • Nie stosować na podłożach niechłonnych

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl