Szybkoschnąca emalia alkidowa Pro Alkid – produkt do zadań specjalnych 0
Szybkoschnąca emalia alkidowa Pro Alkid – produkt do zadań specjalnych

Co wyróżnia farby alkidowe

 

Farby alkidowe są idealnym wyborem w sytuacji, gdy chcesz zadbać lub odnowić szczególnie powierzchnie metalowe i żeliwne, ale także drewniane oraz betonowe. Emalie tego typu dają Ci gwarancję estetycznie wykonanej pracy. Dzięki temu, że ich konsystencja jest rozlewna, nie musisz obawiać się ewentualnych śladów po pędzlu, czy innym narzędziu malarskim. Jeśli więc skorzystasz z szybkoschnącej emalii Pro Alkid, wkrótce będziesz cieszyć się jednolicie rozprowadzoną farbą – powierzchnia wygląda gładko, jest błyszcząca, a kolor jest równomiernie rozprowadzony.

 

Dzięki temu, że emalia alkidowa Pro Alkid szybko schnie, możesz z powodzeniem wykorzystywać ją w sytuacji, kiedy techniki stosowane przez Ciebie wymagają szybkiego czasu schnięcia farby. Stosując ten produkt, zyskujesz gwarancję trwałej i odpornej powłoki, jeśli więc zależy Ci na solidnym zabezpieczeniu malowanej powierzchni, Pro Alkid będzie doskonałym wyborem.

 

Wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne sprawia, że ta emalia idealnie sprawdzi się na zewnątrz.

 

A jeśli zależy Ci na wydajności, to nie szukaj gdzie indziej, z Pro Alkid pomalujesz, nakładając jedną warstwę, nawet 12 metrów kwadratowych tylko z jednego litra! Zresztą poniższe dane mówią same za siebie:

 

1. Lepkość umowna mierzona kubkiem Forda o średnicy 4 mm w temperaturze 20ºC wynosi 110-120 sekundy.

2. Czas schnięcia do pyłosuchości to zaledwie 30 minut.

3. Gęstość produktu wynosi od 1,05 do 1,20 g/cm³.

4. Krycie na poziomie II stopnia.

5. Zawartość suchej masy wynosi od 45% do 55%.

 

 

 

 

 

 

Stosowanie emalii alkidowej Pro Alkid – zobacz, jakie to proste

 

Zanim zaczniesz pracę, przygotuj odpowiednio powierzchnię. Upewnij się, że jest czysta, sucha i gładka. W przypadku starych powłok malarskich możliwe, że będziesz musiał je zmatowić, wszystko po to, żeby uzyskać jeszcze lepszą przyczepność. Kolejnym krokiem jest zagruntowanie malowanej powierzchni – polecamy do tego profesjonalny podkład antykorozyjny Nakor Pro Company.

 

Emalię nakładaj równomiernie w taki sposób, jaki jest dla Ciebie wygodniejszy (pędzel, wałek, natrysk). Podczas malowania pamiętaj, że ta farba schnie bardzo szybko. W zależności od warunków otoczenia, powłoka może osiągnąć pyłosuchość już w ciągu 30 minut.

 

W sytuacji, gdy jedna warstwa jest niewystarczająca, możesz nałożyć kolejną, ale pamiętaj, żeby poczekać, aż poprzednia wyschnie. Jeśli to konieczne, możesz zmatowić wcześniejszą warstwę, przed nałożeniem następnej. Kiedy uzyskasz zadowalający efekt i skończysz pracę, od razu umyj narzędzia, dzięki temu schnąca emalia ich nie zniszczy.

 

Jeśli potrzebujesz rozcieńczyć ten rodzaj emalii, używaj rozcieńczalników do farb ftalowych i alkidowych.

 

 

Stosując emalię Pro Alkid, pamiętaj o bezpieczeństwie

 

Emalia alkidowa jest łatwo palna, unikaj więc wszelkich źródeł ciepła, ognia, czy iskrzenia. Podczas pracy z emalią Pro Alkid zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych:

 

1. Upewnij się, że masz dostęp do świeżego powietrza, jeśli to możliwe, maluj w miejscach z odpowiednią cyrkulacją powietrza lub na zewnątrz.

2. Stosuj odzież ochronną, okulary i rękawice oraz maskę – dzięki temu ochronisz swoją skórę przed kontaktem z produktem.

3. Farbę przechowuj zawsze z dala od dzieci, ponieważ emalia alkidowa zawiera substancje, które mogą być szkodliwe.

 

Jeśli mimo zachowania środków ostrożności, zdarzy się tak, że farba dostanie Ci się do oka, to przepłucz oczy dobrze wodą i udaj się od razu po pomoc medyczną.

 

Choć emalia Pro Alkid posiada atest PZH, oraz spełnia normę PN-C-81607:1998, co potwierdza jej jakość i bezpieczeństwo użytkowania, to nie zwalania Cię to z zachowania zasad bezpiecznego stosowania i zdrowego rozsądku.

 

Oprócz troski o swoje bezpieczeństwo pamiętaj też o środowisku i nigdy nie wylewaj resztek farby do kanalizacji, ani bezpośrednio do ziemi. Dzięki temu unikniesz możliwości skażenia środowiska.

 

Od dziś malowanie powierzchni metalowych, drewnianych, czy betonowych przestanie być problemem. Z emalią alkidową Pro Alkid uzyskasz szybko zadowalający efekt, błyszczącej, równo pokrytej, a przede wszystkim trwałej powłoki.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl