NAKOR Profesjonalny szybkoschnący podkład antykorozyjny 0
NAKOR Profesjonalny szybkoschnący podkład antykorozyjny

Podkład antykorozyjny NAKOR, poznaj jego parametry

 

Nakor to wysokiej jakości produkt antykorozyjny firmy Pro Company, który został specjalnie stworzony do skutecznego gruntowania powierzchni stalowych i żeliwnych. Ten produkt Cię zaskoczy, bo jest niezwykle wszechstronny i możesz go użyć jako podkładu pod różne rodzaje powłok nawierzchniowych, takich jak emalie ftalowe i olejne, emalie ftalowe modyfikowane, emalie chlorokauczukowe, emalie styrenowo-akrylowe oraz emalie akrylowe.


Wielu profesjonalistów przy wyborze podkładu antykorozyjnego, kieruje się jego lepkością, która w tym przypadku, mierzona kubkiem Forda o średnicy 4 mm w temperaturze 20ºC, wynosi od 80 do 100 sekund.

 

Jeśli używany jest w temperaturze 20ºC, to jego czas schnięcia wynosi maksymalnie 10 godzin (I stopień) lub 20 godzin (III stopień).

 

Maksymalna gęstość produktu wynosi 1,6 g/cm³. Nakor zapewni Ci wysokie krycie oraz trwałość powłoki dzięki zawartości suchej masy w przedziale od 60% do 70%.

  

 

 

Stosowanie podkładu antykorozyjnego

Zanim zaczniesz nakładać podkład antykorozyjny Nakor, przygotuj odpowiednio podłoże, zadbaj o to, aby było czyste, suche i odtłuszczone. Kiedy już to zrobisz, możesz zacząć nakładanie produktu – zrobisz to wygodnie pędzlem, natryskiem lub przez zanurzenie. W sytuacji, gdy potrzebujesz podkład rozcieńczyć, użyj Rozpuszczalnika Styrenowo-Akrylowego.

 

Teraz pozwól podkładowi dobrze wyschnąć, odczekaj więc około 12 godzin, zanim nałożysz na niego inny produkt nawierzchniowy. Minimalna grubość suchej powłoki wynosi 40-50 μm.

 

Produkt ten jest dostępny w różnych opakowaniach: 0,2 l, 1 l, 3 l, 5 l i 10 l, swobodnie więc dostosujesz ilość podkładu do wielkości malowanej powierzchni. Wydajność jest bardzo dobra, do 12 m² na litr przy jednokrotnym nakładaniu.

 

 

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwaNakor spełnia normy jakościowe i jest atestowany przez PZH. Niemniej warto dbać o bezpieczeństwo stosowania. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że produkt ten jest łatwopalny, więc przechowuj go z dala od źródeł ciepła, ognia, czy iskrzenia. Unikaj też kontaktu ze skórą, dlatego stosuj środki ochrony osobistej (rękawice, odzież ochronna).Nakor, to produkt, który stworzy trwałą, dobrze przyczepną powłokę. Doskonale zabezpieczy malowaną powierzchnię przed korozją, bo tworzy warstwę izolującą przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl