Środki czyszczące

Środki czyszczące – działaj mądrze dzięki profesjonalnym preparatom

Wiele zabrudzeń da się usunąć ręcznie, nie używając żadnych środków czyszczących: farbę możesz zeskrobać, niszcząc sobie przy okazji paznokcie, a lakier z blatu zeszlifować lub scyklinować, narażając sam blat na uszkodzenia mechaniczne. Możesz jednak działać mądrzej, wykorzystując nowoczesną chemię w postaci preparatów stworzonych specjalnie aby ułatwić Ci te zadania. Znajdują się one w tej kategorii.

Oczyszczanie powierzchni drewnianych

Jednym z materiałów w lub wokół domu najbardziej narażonym na zabrudzenie jest drewno. Jest tak dlatego, że często duże połacie podłogi pokryte są parkietem, nieraz pojawia się też boazeria, balustrada, blat bądź meble wykonane z tego surowca. Po prostu jest go dużo – między innymi dlatego warto orientować się jakie środki czyszczące do drewna są dostępne, aby móc sięgnąć po nie, gdy będą potrzebne.

Renowacja powierzchni drewnianych

Dwa najczęstsze problemy związane z drewnianymi obiektami na wyposażeniu domu to uszkodzenia powłoki ochronnej (dzieje się to zwłaszcza wewnątrz domu) oraz szarzenie drewna (to na zewnątrz). W pierwszym przypadku, szczególnie jeśli nie wiesz jakim lakierem bądź farbą pokryta była interesująca Cię powierzchnia, najlepszym wyjściem będzie ponowne jej pokrycie. Aby tego dokonać, najpierw należy pozbyć się zastanej powłoki. Pomoże w tym środek do usuwania powłok z powierzchni drewnianych V33, bezpiecznego tak dla drewna, jak i dla środowiska. Jeśli zaś chcesz odzyskać barwę płotu lub altany zszarzałych na słońcu, skorzystaj z biodegradowalnego żelu do usuwania szarości drewna.

Usuwanie brudu z drewna

W naszej ofercie znajdują się również tradycyjne środki czyszczące w formie płynu, pozwalające usuwać zabrudzenia powstałe podczas użytkowania powierzchni drewnianych. Dla ganków wyłożonych deskami pokrytymi woskami lub nasączonymi olejami schnącymi przeznaczone są środki do czyszczenia tarasów. Można używać ich również do innych obiektów tego typu, znajdujących się w ogrodzie. Dla szczególnie uporczywych plam znajdzie się intensywny środek czyszczący, a dla podłóg domowych – odpowiedni koncentrat do czyszczenia i pielęgnacji.

Lśniące powierzchnie metaliczne

Typowe metale, spotykane w każdym gospodarstwie domowym, takie jak aluminium, miedź, mosiądz, stal, srebro czy złoto, również podlegają zabrudzeniom lub reakcjom – zwłaszcza z tlenem z powietrza. Jeśli potrzebujesz oczyścić je z narosłej z czasem patyny, wypróbuj pastę polerską do metali francuskiej firmy Starwax. Znajdziesz tu również preparat do odtłuszczania powierzchni ocynkowanych.

Inne trudne zabrudzenia

To nie wszystkie środki czyszczące dostępne w tej kategorii. Potrzebujesz płynu do mycia zmywarek? Mamy go. Szukasz preparatu do czyszczenia tosterów? Również jest dostępny. Podobnie jak środek do usuwania silikonu lub piany utwardzonej, odkamieniacz i preparat do rur i odpływów. Proponujemy również odpowiednik produktu dedykowanego dla drewna, V33 środek do usuwania starych powłok uniwersalny – skuteczny także w przypadku metalu, cementu i płytek.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl