Opcje przeglądania

Podłogi

Środki pielęgnujące do podłóg – prosty sposób na czysty dom

Masz pod stopami nową podłogę i chcesz jak najdłużej cieszyć się jej zaletami? A może już dawno nie jest nowa lub nagle przestała tak wyglądać? Zaniedbane podłogi prędko tracą swój przyjemny połysk, przyczyniając się do zalegania w pokoju ciemności, wyglądają niechlujnie i nieporządnie, a do tego niszczeją pozbawione dodatkowej ochrony. Aby temu zapobiec, przemyśl zaopatrzenie się w odpowiednie preparaty.

Podłogi drewniane – zachowaj ich ciepły wygląd

Szczególnie narażone na utratę pierwotnej atrakcyjnej prezencji są podłogi naturalne – nie dlatego, że są takie nietrwałe, ale dlatego, że ich piękno pochodzi z pełni i uszkodzenia bardziej rzucają się w oczy. Nieraz w celu podkreślenia naturalności kryte są jedynie olejem lub woskiem, co nie przyczynia się do podwyższenia trwałości. Wymagają one specjalnej troski.

Jak pielęgnować powierzchnie drewniane i drewnopodobne?

Przede wszystkim trzeba rozstrzygnąć w jaki sposób zostały wykończone – inne produkty służą do konserwacji podłóg lakierowanych, a inne do tych, które potraktowano olejem. W drugim przypadku trafionym wyborem będzie np. Mydło Pielęgnacyjne Starwax, które regularnie odżywi i oczyści taki parkiet bez ryzyka zmycia filigranowej warstwy ochronnej. Wystarczy je zastosować do dwóch razy w miesiącu.

Podłogi lakierowane – trwalszy wybór

W tym przypadku ryzyko ingerencji preparatu w strukturę pokrycia jest zdecydowanie mniejsze, a sama warstwa ochronna – wytrzymalsza. Stąd większą uwagę można skupić na doborze produktu, który wypełni i zamaskuje drobne rysy i przywróci połysk. Oferowane przez nas środki o ogólnych nazwach – parkiety i panele, czy koncentrat do mycia – nie pozostawiają śliskiej powierzchni, zatem są zupełnie bezpieczne dla użytkownika. Większości można używać do nabłyszczania co dwa tygodnie.

Ustrzeż się efektu cebuli

Nadmiar użytych środków konserwujących podłogi – zwłaszcza zbyt częste pastowanie – również przyczynić się może do zmatowienia powierzchni. Wynika to z utraty części światła na każdej kolejnej warstwie. W związku z tym warto co kilka miesięcy skorzystać z intensywnego zmywacza skoncentrowanego, który – poza tym, że umyje – dodatkowo usunie stare nabłyszczenia. Uważaj – nie stosuj go na podłogi olejowane lub woskowane!

Podłogi porowate, kamienne i inne

Tego typu nawierzchnie podlegają bardzo podobnym prawom. Możesz zastosować do ich konserwacji emulsję do parkietów – poza rzeczonymi przynosi zbliżone efekty na podłogach marmurowych i granitowych, glazurach czy lastrico. Nagromadzonych nabłyszczeń pozbędziesz się bez trudności przy pomocy środka Usuwanie Nabłyszczeń i Oczyszczanie – Płytki i Gres Starwax, który będzie jak znalazł jeśli tylko podłoga nie została pokryta impregnatem na bazie rozpuszczalnika, olejem czy woskiem.

Do podłóg o niskiej zwartości zawarliśmy odpowiedni utwardzacz. Nie obawiaj się, jest przyjazny środowisku.

Świeża plama na dywanie? Również i na to mamy radę: odplamiacz ekspresowy. Nie zapomnij jednak sprawdzić, najlepiej w mało widocznym miejscu, czy dywan nie odbarwia się odrobinę.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl