Filtrowanie

Czyste meble – wygoda i ozdoba. Osiągnij zamierzony efekt dzięki odpowiednim środkom 

Wagę funkcji pełnionych przez meble trudno jest przecenić. Dla jednych jest to sposób na ukrycie przedmiotów przed wzrokiem innych, drudzy spojrzą praktyczniej i docenią, że dzięki nim daje się utrzymać porządek i zaoszczędzić przestrzeń. Dla trzeciej grupy okażą się głównie elementem wystroju, manifestacją stylu czy drogą do podążania za modą. Wszyscy jednak zgodzą się, że trudno wyobrazić sobie wnętrze bez nich. Zatem – istotnym jest, aby utrzymać je w dobrej kondycji tak długo, jak to możliwe.

Meble – jak o nie dbać?

Nie wystarczą niestety podstawowe porady: nie myj ich mydłem, nie spryskuj środkami zawierającymi alkohol, jeśli pokryte są olejem lub szelakiem, nie pozostawiaj na nich rozlanej wody. Wszystko to jest prawdą, jednak niewystarczającą. Bierna dbałość nie przyniesie rezultatów jakich oczekujesz: trwałego i rzucającego się w oczy piękna, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą meble z prawdziwego drewna. Jak zatem skutecznie je chronić?

Bezpieczne czyszczenie

Przede wszystkim pamiętaj, że drewno jest materiałem naturalnym, a zatem ma swoje specyficzne zachcianki. Podczas czyszczenia jest koniecznym stosowanie dedykowanych produktów do mycia i pielęgnacji mebli i drewna. Nie tylko rozprawiają się one z plamami i zabrudzeniami, ale robią to w bezpieczny sposób. Możesz je stosować regularnie, ciągle ciesząc się nieprzemijającym połyskiem. Konserwacja dokonywana w ten sposób sprzyja powstaniu i utrzymaniu powłoki na meblach, dzięki której nie będą one tak podatne na zabrudzenia, a Ty oszczędzisz sobie niepotrzebnej pracy.

Czym najlepiej pielęgnować barwione meble?

Jednym z najstarszych sposobów zarówno na barwienie jak i utrzymanie w dobrym stanie bejcowanych mebli jest wosk. Jest to wytwór pozwalający jednocześnie na utworzenie bariery ochronnej na drewnie, jak i pozwalający zachować najwięcej cech wizualnych i namacalnych samego materiału. Zależy Ci na podkreśleniu naturalnych walorów drewnianego blatu? Wybierz Starwax Wosk Antiquaire Płynny w jednym z czterech kolorów dobranych pod kolor bejcy – lub bezbarwny dla zachowanego w oryginalnej tonacji drewna. Odżywiając jego włókna wosk ten dodatkowo podkreśli jego unikalne cechy; będziesz zaskoczony jak uwypukli rysunek słojów, malując go w niewidoczne dotąd światłocienie.

Nakładanie wosków i olejów możesz wykorzystać kłębki bawełniane. Przenoszenie płynnych środków barwiących z opakowania na meble za ich pomocą jest zdecydowanie wydajniejsze, niż w przypadku bawełnianej szmatki, która zatrzymuje ponad połowę specyfiku.

Czy da się utrzymać meble ogrodowe?

Tak, i to niezależnie od tego, czy drewno jest w stanie surowym, czy może stosowałeś już na nim środki bazujące na oleju. Produkty takie jak V33 Olej do Mebli Ogrodowych będą odpowiednim rozwiązaniem, które zapewni barierę ochronną zarówno dla nieprzyjaznej meblom ogrodowym pogody – zwłaszcza deszczom, jak i dla promieniowania nadfioletowego pochodzącego ze Słońca. Dzięki zdolności do głębokiej penetracji olej ten wzmocni drewno nie tylko na powierzchni – również głębiej w objętości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl