Do metalu

Farba podkładowa do metalu – sposób na oszukanie rdzy

Rdza jest jednym z najniewdzięczniejszych zjawisk utrudniających pracę i hamujących jej postępy. Spotkał się z nią każdy, kto miał okazję pracować na zewnątrz. Nie tylko zżera wzniesione konstrukcje, ale również nie wybrzydza kiedy ma możliwość zająć się narzędziami. Pojawienie się rdzy jest ostateczne – nie da się odwrócić tego procesu, a ponadto sam się napędza. Czy to już koniec? Na szczęście nie, istnieje możliwość zahamowania go i ochrony metalowych elementów. Wszystko dzięki farbie podkładowej do metalu. 

Kiedy sięgnąć po farbę podkładową do metalu?

Przede wszystkim wtedy, kiedy rdza już się pojawi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć jej wcześniej, w celach ochronnych. Mimo to wystąpienie rdzy jest wyraźnym sygnałem – pozostaje mozolne czyszczenie z niej metalu lub prostsza a nie gorsza opcja – pokrycie jej farbą antykorozyjną. Należy jednak pamiętać o usunięciu strzępiących się, większych fragmentów, które mogłyby odpaść razem z farbą.

Jakie cechy powinna mieć farba podkładowa do metalu?

Farba podkładowa do metalu musi być odporna na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, zwłaszcza wodę – głównego winowajcę pojawiania się tlenku żelaza. Ponadto musi cechować się trwałością mechaniczną i chemiczną, ponieważ w przypadku uszkodzenia powłoki metal staje się podatny na wpływ kolejnych czynników niszczących. Na ewentualność wystąpienia rozszerzalności cieplnej w dużym zakresie warto wyposażyć się w gruntoemalię na rdzę bez gruntowania, która tworzy elastyczną powłokę i jest odporna na działanie promieniowania UV. Dla własnego bezpieczeństwa zadbaj, aby farba szybko schła – zwłaszcza jeśli zamierzasz przebywać wśród obrabianych przedmiotów dłużej. W ten sposób zminimalizujesz negatywny wpływ oparów na swoje zdrowie.

Alternatywa dla farby podkładowej do metalu

Jeśli nie znajdujesz odpowiedniej farby podkładowej do metalu lub koniecznie chcesz użyć wybranej przez siebie innej, przemyśl nabycie konwertera rdzy. Reaguje on z rdzą i neutralizuje ją. Już po trzech godzinach możesz pokryć go dowolnym lakierem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 606 161 410
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl